Haber

Kırklareli’de sel 2 can aldı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA)– Kırklareli’de meydana gelen su baskını ile ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada, İğneada Şişli Vadisi’ndeki bungalov otellerin bulunduğu bölgede şiddetli yağış sonucu 12 kişinin mahsur kalması üzerine bölgeye ekiplerin sevk edildiği açıklandı.

Arama kurtarma ekipleri tarafından 6 vatandaş kurtarılırken, 2 vatandaşın cansız bedeni bulundu.

Kayıp 4 vatandaşımız için arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği kaydedildi.

MEHMET SIYAM KESİMOĞLU’NUN AÇIKLAMASI

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık da sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Kesimoğlu, “Kırklareli’de yaşanan selde maalesef 2 ölüm, 3 yaralı ve 5 kayıpla karşı karşıyayız. Demirköy’ümüzde şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketinin kalbinde İğneada Belediye Başkanımız Tahir Işık ile birlikteyiz. İlçe ve İğneada Beldesi. Kırklareli Belediyesi olarak biz de destekliyoruz “Arama kurtarma çalışmalarına nezaret ediyoruz, başta Valimiz Birol Ekici olmak üzere ilimizde görev yapan tüm kamu kurumları ve çalışanlar alarma geçmiş durumda. Tek temennimiz kayıp vatandaşlarımızın sağ salim bulunması ve hiçbir memurumuzun burnu kanamadan arama çalışmalarının tamamlanmasıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu