Haber

Kayalıklarda bulunan çocuğun cesedinin kimliği, acılı annenin kıyafetlerinden belirlendi, kesin sonuç ise DNA testiyle belli olacak.

Kayalıklarda bulunan çocuğun cesedinin kimliği, acılı annenin kıyafetlerinden belirlendi, kesin sonuç ise DNA testiyle belli olacak.

Antalya’da dün kayalıklarda bulunan cesedin annesi tarafından kıyafetlerinden yola çıkarak 13 yaşındaki ortaokul öğrencisine ait olduğu belirlendi.

ANTALYA – Antalya’da dün kayalıklarda bulunan çocuk cesediyle ilgili olarak, bir hafta önce evden çıkıp otobüsten indikten sonra ortadan kaybolan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisinin annesi, kızını kıyafetlerden teşhis etti. DNA testinin ardından kimliğinin netleşmesi halinde cesedin aileye teslim edileceği öğrenildi.

Olay, Muratpaşa İlçesi Şirinyalı Mahallesi’ndeki kayalıklarda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 20 metre yükseklikteki falezlerin denizle buluştuğu kayalık alanda bir kişinin hareketsiz kaldığını görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve deniz polisi sevk edildi. İtfaiye ekipleri halat yardımıyla aşağıya inerken, polis ilk belirlemelere göre cesedin genç bir kıza ait olduğunu belirledi.

Acılı anne onu kıyafetlerinden teşhis etti

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından cenaze, deniz polis botuna alınarak kimlik tespiti ve ölüm nedeninin araştırılması için Kaleiçi Marina’ya, ardından Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, Antalya’da okula gitmek için evden çıkan ve otobüsten indikten sonra ortadan kaybolan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Aylin Kaya’nın ailesi, cesedin bulunması ihtimali üzerine Adli Tıp Morguna gitti. kızlarına aitti. Gerekli işlemlerin ardından cesedi gören anne Natalya, kıyafetlerden yola çıkarak cesedin kızına ait olduğunu söyledi. Kesin kimlik tespiti için DNA testi yapılmadan cenaze aileye teslim edilmedi. DNA testiyle cesedin Aylin Kaya’ya ait olduğunun belirlenmesi halinde aileye teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu