Ekonomi

Çalışma Bakanı: Çalışanlarımızı enflasyona maruz bırakmamak temel prensip olacak

Bakan Işıkhan’dan ‘asgari ücret’ açıklaması: En temel prensibimiz enflasyona kapılmamak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Aralık ayında başlayacak asgari ücret görüşmelerine ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi çalışanlarımızı enflasyona maruz bırakmama ilkesi bizim için en temel ilke olacaktır.”

Bakan Işıkhan, AK Parti’nin TBMM’deki küme toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Asgari Fiyat Tespit Kurulu toplantılarının ne zaman başlayacağına ilişkin Işıkhan, “İnşallah Aralık ayının ilk haftasında işçi ve işveren temsilcilerini davet edeceğiz. Böylece komisyon çalışmalarımızı başlatmış olacağız. Süreç ilerlesin. Biz her zaman söylüyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi çalışanlarımızı enflasyona maruz bırakmamalıyız.” “İlke bizim için en temel ilke olacaktır. İnşallah bu şekilde planlama yapıyoruz” dedi.

Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’nda işçileri temsil eden Türkiye Sendikalar Konfederasyonu’nun asgari ücretle çalışan personeli de komisyona dahil edeceğini açıklamasına ilişkin Bakan Işıkhan, “Elbette tüm tarafları dinleyeceğiz. Sosyal Diyalog en önemli iletişim aracımızdır. Sosyal diyalog mekanizmasıyla bu şekilde harekete geçiyoruz.” “Umarım geçeceğiz. Katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

kocaalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu